Pasuria e Agim Bahtirit, 4 shtëpi dhe miliona tokë hektarë - Bota Sot
Pasuria e Agim Bahtirit, 4 shtëpi dhe miliona tokë hektarë

Aktuale

Pasuria e Agim Bahtirit, 4 shtëpi dhe miliona tokë hektarë

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 06:48
Agim Bahtiri

Deklarimin e pasurisë për Agjencionin Kundër Korrupsionit, e ka bërë edhe kryetari i Mitrovicës Agim Bahtiri.

Bahtiri i cili drejtimin e kësaj komune e mori në vitin 2017, i ka deklaruar 4 shtëpi.

Sipas tij tre nga këto i ka të trashëguara nga prindërit kurse tjetrën nga kredia e marrë në bankë gjatë vitit 2008.

Bahtiri posedon edhe tokë bujqësorë të trashëguar nga prindërit që nga viti 1961, vlera e të cilës kap shumën 6,200,000.00 euro.

Tutje, i pari i Mitrovicës Jugore ka të deklaruar edhe një veturë të blerë “Audi Q7”, në vlerë prej 10.000,00 euro.

Image

 

Ai ka treguar se para të gatshme të mbajtura në institucione financiare ka 10.000,00 euro. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...