Haradinaj ngushëllon pas vdekjes së Mikel Kuzhninit

Aktuale

Haradinaj ngushëllon pas vdekjes së Mikel Kuzhninit

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 16:49
Ramush Haradinaj, Mikel Kuzhninit

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka ngushëlluar pas ndarjes nga jeta të Mikel Kuzhninit, kryetar nderi i Lidhjes së Shqiptarëve në Botë.

Haradinaj tha se i ndjeri punoi pandalshëm për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

“Angazhimi i tij i pashoq për promovimin e traditave e vlerave shqiptare, si dhe për faktorizimin e kombit tonë kudo në botë, do të kujtohet përherë me pietet. Ngushëllime të thella familjes Kuzhnini dhe të gjithë bashkëveprimtarëve”, shkroi Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat