Mesazhi i ri i Ramush Haradinajt për mbetjet e Millosheviqit!

Aktuale

Mesazhi i ri i Ramush Haradinajt për mbetjet e Millosheviqit!

Nga: N.Sh Më: 24 gusht 2019 Në ora: 10:08
Ramush Haradinaj

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar përsëri ndaj “mbetjeve të Millosheviqit”, siç i quan ai.

Përmes një postimi të shkurtër në Facebook, Haradinaj thotë se këto mbetje nuk po ndalen, por që as vet Haradinaj thotë se nuk do të ndalet që ta mbajë Serbinë jashtë Kosovës.

“Mbetjet e Millosheviqit nuk po ndalen! As unë nuk do te ndalëm që ta mbajë Serbinë jashtë Kosovës. Fuqizuam shtetin tonë me ushtri dhe përmes tarifave kemi mbrojtur tregun tonë. Kosova është shtet sovran në tërë territorin e saj dhe Serbia nuk do të ketë kurrë më punë këtu!”, shkruan Haradinaj në Facebook, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat