Godet ish-kandidati i PDK-së për deputet: Fehmi Lladrovci u bojkotua nga Thaçi me shokë - Bota Sot
Godet ish-kandidati i PDK-së për deputet: Fehmi Lladrovci u bojkotua nga Thaçi me shokë

Aktuale

Godet ish-kandidati i PDK-së për deputet: Fehmi Lladrovci u bojkotua nga Thaçi me shokë

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 15:15
Fehmi Lladrovci

Ish-kandidati i PDK’së për deputet, Sabri Kiçmari, ka lëshuar akuza të rënda ndaj ish-shefit politik të UÇK’së, Hashim Thaçi se i njëjti kishte bojkotuar luftën e Fehmi Lladrovcit i rënë në luftë.

Ai ka thënë se në mesin e vitit 1998 kishte pasur një bisedë me Lladrovcin, i cili kishte shprehur zhgënjimin në Hashim Thaçin.

“Kam pasur një bisedë të gjatë me Fehmi Lladrovcin në korrikun e vitit 1998, përmbajtjen e të cilës do ta bëj publike tjetërherë”, ka thënë Kiçmari, në një intervistë te DPT te Fidani.

“Hapësira e Fehmi Lladrovicit pas ardhjes në Kosovë ka qenë jo vetëm e reduktume, por, pothuajse sabotume. Hashim Thaçi me bashkëpunëtorët e tij. Ky është një fakt historik”, ka thënë ai.

Kiçmari ka thënë se Fehmi Lladrovci ishte i zhgënjyer me çka gjeti në Kosovë dhe me problemet me të cilat ballafaqohej.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...