Vjen propozimi i madh për LDK-në: Ky duhet të jetë kandidati për kryeministër, i plotëson të gjitha kushtet - Bota Sot
Vjen propozimi i madh për LDK-në: Ky duhet të jetë kandidati për kryeministër, i plotëson të gjitha kushtet

Aktuale

Vjen propozimi i madh për LDK-në: Ky duhet të jetë kandidati për kryeministër, i plotëson të gjitha kushtet

Nga: N.H Më: 24 gusht 2019 Në ora: 16:59
LDK

Sali Rexhaj, ish-aktivist politik në Kosovë, tani mërgimtarë në Zvicër, përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se Kujtim Shala do ta përfaqësonte LDK-në me dinjitet, dhe se për momentin nuk ka njeri më të kompletuar për kryeministër në Kosovë.

Ai gjithashtu thotë se Shala e ka diturinë, shkollën, titullin, urtinë, përvojën, moshën, maturinë, karizmin, oratorinë...dhe çka është shumë më rëndësi, i pakorruptueshëm dhe terë jetën e kaloi në LDK.

Lidhur më këtë, ai thotë se nuk ka asgjë personale, dhe se vetëm një herë e ka takuar në jetë.

Ja shkrimi i tij:

Kujtim Shala, jo vetem se do ta perfaqesonte LDK-en me dinjitet, po per momentin nuk ka njeri me te kompletuar per kryeminister ne Kosove.
E ka diturine, shkollen, titullin, urtine, pervojen, moshen, maturine, karizmen, oratorine...dhe qka eshte shume me rendesi, i pakorruptueshem dhe tere jeten e ka kaluar si aktivist e kuader i LDK-es. Nga Forumi Rinor ne nendege e deri ne kryesi te LDK-es.
Nuk ka asgje personale, vetem nje here e kam takuar ne jete. Vetem sa jemi pershendete.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat