Albin Kurti për Kadri Veselin, “Edhe popujt tjerë që njerëz të shërbimeve sekrete kanë vendosur në pozita udhëheqëse kanë paguar çmime të rënda” - Bota Sot
Albin Kurti për Kadri Veselin, “Edhe popujt tjerë që njerëz të shërbimeve sekrete kanë vendosur në pozita udhëheqëse kanë paguar çmime të rënda”

Aktuale

Albin Kurti për Kadri Veselin, “Edhe popujt tjerë që njerëz të shërbimeve sekrete kanë vendosur në pozita udhëheqëse kanë paguar çmime të rënda”

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 22:09
Albin Kurti dhe Kadri Veseli

Albin Kurti, Kryetar i Vetëvendosjes, disa herë ka bërë të ditur që ka vijë të kuqe për një parti.

Fjala është për Partinë Demokratike të Kosovës, të cilën e udhëheq Kadri Veseli.

Por, ky i fundit, më parë kishte një pozitë tjetër. Atë të shefit të shërbimit sekret, “Shërbimi Informativ i Kosovës”, i njohur si SHIK.

E në emisionin e gazetës inFokus, n’Konak, Albin Kurti, thotë që është pikërisht ky fakt që tregon se Veseli nuk bën të ketë pozita udhëheqëse.

“Është shumë gabim që njerëzit që kanë punuar në Inteligjencë ose në shërbime sekrete të merren me politikë dhe kjo nuk vlen vetëm për Kosovën, gabimet të tilla kanë bërë edhe popuj të tjerë e kanë paguar çmime të rënda, politika është vizion nuk është informacion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat