Çfarë mendimi ka Albin Kurti për Thaçin, thotë që është i magjepsur me dinakërinë që ka - Bota Sot
Çfarë mendimi ka Albin Kurti për Thaçin, thotë që është i magjepsur me dinakërinë që ka

Aktuale

Çfarë mendimi ka Albin Kurti për Thaçin, thotë që është i magjepsur me dinakërinë që ka

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 22:28
Hashim Thaçi, Albin Kurti

Një prej kundërshtarëve më të mëdhenj politik të kryetarit të Vetëvendosjes është ish-shefi i PDK-së, tani kryetar shteti Hashim Thaçi.

Por, ani se ky i fundit, ka pozitën e parë në vend, Albin Kurti tha që Thaçi është pjesë e së shkuarës

“Besoj që bëhet fjalë për një figurë politike e cila është e magjepsur me dinakërinë e vetës dhe unë mendoj që ky është kurthi që ia ka ngritur vetes e në të cilin tashmë ka rënë, pra, besoj që nuk i përket të ardhmes politike të Kosovës, por, gjithësesi i përket të shkuarës”./Infokus

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat