Ramush Haradinaj sipas Albin Kurtit më të madhe e ka lakminë se zemërimin

Aktuale

Ramush Haradinaj sipas Albin Kurtit më të madhe e ka lakminë se zemërimin

Më: 24 gusht 2019 Në ora: 23:01
Albin Kurti dhe Ramush Haradinaj

Javë më parë, kryeminsitri i vendit, Ramush Haradinaj, u dorëhoq nga posti i tij, me arsyen se është thirrur si i dyshuar për krime lufte nga zyra e prokurorit të specializuar në Hagë.

Kjo gjë bëri që vendi të shkoj në zgjedhje të parakohshme, shkruan gazeta inFokus.

E edhe në këtë garë, Ramush Haradinaj, përsëri ka shpallur kandidaturën për tu bërë shef qeverie.

Ndërsa, kryetari i Vetëvendosjes, thotë që jo veç Haradinaj, por askush nuk duhet të bëhet kryeministër vetëm pse don.

Por, sipas Kurtit, postin duhet ta marr ai, të cilin e kërkon populli, derisa për Haradinajn edhe ka përmendur një karakteristikë intersante./Infokus

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat