Krasniqi: Lavdi jetës dhe veprës së Ismet Jasharit - Bota Sot
Krasniqi: Lavdi jetës dhe veprës së Ismet Jasharit

Aktuale

Krasniqi: Lavdi jetës dhe veprës së Ismet Jasharit

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 09:38
Jakup Krasniqi

Ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi në përkujtim të dëshmorit dhe heroit, Ismet Jashari – Kumanova, ka thënë se gushti dhe shtatori i vitit 1998, ishin përplotë ditë të vështira, por të lavdishme, dhe pikërisht në ditë të vështira, njerëzit i shpalosin vlerat, integritetin dhe shpirtin e tyre njerëzor.

“Në përkushtim të Dëshmorit e Heroit -Ismet Jashari - Kumanova!

Gushti dhe shtatori i vitit 1998, ishin përplotë ditë të vështira, por të lavdishme! Por, në ditë të vështira, njerëzit i shpalosin vlerat e tyre, integritetin e tyre, shpirtin e tyre njerëzor!

Lavdi jetës e veprës së Dëshmorëve të Lirisë!
Lavdi Dëshmorit Ismet Jashari!”, ka shkruar ai.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat