A do ta votoni Vetëvendosjen apo koalicionin AAK-PSD? Kjo është përgjigja e qytetarëve - Bota Sot
A do ta votoni Vetëvendosjen apo koalicionin AAK-PSD? Kjo është përgjigja e qytetarëve

Aktuale

A do ta votoni Vetëvendosjen apo koalicionin AAK-PSD? Kjo është përgjigja e qytetarëve

Nga: D.RR Më: 25 gusht 2019 Në ora: 09:48
Shpend Ahmeti, Ramush Haradinaj dhe Albin Kurti, foto ilustrim

Në një sondazh publik të realizuar nga gazeta “Bota sot” në faqen e saj në Facebook, me pyetjen se për kë do të ishte vota juaj mes koalicioni AAK-PSD dhe Vetëvendosjes, qytetarët kanë votuar bindshëm për partinë e Albin Kurtit, duke e lënë shumë mbrapa koalicionin AAK-PSD.

Vetëvendosje mori rreth 900 vota (82%), teksa koalicioni AAK-PSD mori vetëm 200 vota (18%).

KLIKONI KËTU PËR TË PARË SONDAZHIN E PLOTË.

Ndryshe, bashkëpunimi i PSD-së me AAK-në, po konsiderohet si koalicion për të kaluar pragun, për shkak se në çdo sondazh, ata (PSD), kanë dalur shumë keq në vota.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat