Në Shtërpcë shkruhen grafite si “UÇK” dhe “Fuck Serbija” - Bota Sot
Në Shtërpcë shkruhen grafite si “UÇK” dhe “Fuck Serbija”

Aktuale

Në Shtërpcë shkruhen grafite si “UÇK” dhe “Fuck Serbija”

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 12:11
Shtërpcë

Mesnatën e sotme në Brezovicë, persona të panjohur kanë shkruar grafite të ndryshme në një shtyllë betoni.

Sinjali mëson se grafite të njëjta si “UÇK”, “Fuck Serbija”, “Volim te Kosova”, janë shkruar edhe natën e 24 gushtit në fshatrat Berevc dhe Biti të Komunës së Shtërpcës.

Lajmin për grafitet në Brezovicë e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës, përmes raportit 24-orës.

“Raportohet se të dyshuar të panjohur në një shtylle betoni kanë shkruar një grafit. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori”, thuhet në raportin e Policisë.

Akoma nuk ka ndonje të dyshuar për këtë rast.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...