Vetëvendosje i reagon Dardan Molliqajt për Agim Bahtirin - Bota Sot
Vetëvendosje i reagon Dardan Molliqajt për Agim Bahtirin

Aktuale

Vetëvendosje i reagon Dardan Molliqajt për Agim Bahtirin

Nga: D.RR Më: 25 gusht 2019 Në ora: 14:45
Dardan Molliqaj

Sekretari i Vetëvendosjes për marrëdhënie me jashtë, Boiken Abazi, i ka reaguar Dardan Molliqajt pasi ky i fundit kritikoi Vetëvendosjen për lejimin e aderimit të Agim Bahtirit në partinë e tyre, duke e quajtur si vjedhje të mandatit të AKR-së.

Mirëpo Abazi thotë se Agim Bahtiri u tradhtua nga AKR-ja, pasi kjo e fundit i fitoi votat kundër PDK-së, e pas zgjedhje u bë me PDK-në.

Postimi i plotë i Abazit:

Partia e Behgjet Pacollit, AKR, garoi në zgjedhjet parlamentare 2017 në koalicion me LDK-në, kundër koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN) etj. Pra, votat i mori me premtimin se do çonte PDK-në në opozitë. Më tej, pas zgjedhjeve, AKR-ja u fut në koalicion me PDK, duke hyrë në qeverinë shumëpartiake PAN, e duke e shndërruar këtë të fundit në PANA. Tash që një ekspontet i AKR-së ka ardhur në VETËVENDOSJE! është hedhur pretendimi se ky i fundit paska vjedhur votat apo tradhtuar. AKR-ja mori mandat nga qytetarët kundër PDK-së, i vodhën ato mandate, e tradhëtuan elektoratin, dhe ia çuan votat PAN-it. Ata që vinë nga AKR-ja në VETËVENDOSJE! nuk vjedhin e tradhëtojnë elektoratin por krerët matrapaz të AKR-së. Në matematikë, shumëzimi i një numri negativ me një numër tjetër negativ jep një numër pozitiv. Në politikë, të tradhtosh tradhtinë është vlerë dhe emancipim!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat