Pacolli: AKR-Nisma do të kenë rol vendimtar në formimin e Qeverisë

Aktuale

Pacolli: AKR-Nisma do të kenë rol vendimtar në formimin e Qeverisë

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 22:05
AKR-ja

Aleanca Kosova e Re sot ka mbajtur takim me strukturat udhëheqëse të partisë, në të cilën ka zgjedhur shtabin qendror zgjedhor dhe shtabet zgjedhore në nivel lokal.

Në prag të shpalljes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të këtij viti, me qëllim të organizimit dhe mobilizimit të degëve, nëndegeve, forumeve të partisë dhe simpatizantëve të saj, Aleanca Kosova e Re, ka mbajtur takim  me strukturat udhëheqëse të partisë.

Para strukturave udhëheqëse, presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka shprehur besimin  e tij që me një mobilizim të anëtarësisë dhe me një program politik zhvillimor për qytetarët e vendit, koalicioni AKR- NISMA do të bëjë ndryshimin që i duhet Kosovës.

“Ky koalicion do të këtë rol vendimtar në formimin e Qeverisë së ardhshme të Republikës së Kosovës”, ka deklaruar lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli.

“AKR është e organizuar në shumicën e Komunave të Republikës së Kosovës  dhe presim që puna jonë e sinqertë dhe dinjitoze që kemi bërë në këtë Qeveri do të përkrahet dhe vlerësohet nga qytetarët e Kosovës”, vlerësoi Pacolli.

Para strukturave të partisë kanë folur edhe kryetari i Kuvendit të Anëtarëve të AKR-së,  Ministri i MMPH-së, Fatmir Matoshi dhe Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, të cilët kanë kërkuar nga strukturat e partisë mobilizim në  këto zgjedhje, në të cilat sipas tyre koalicioni AKR-NISMA do të dalë fitues.

Aleanca Kosova e Re në këto zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare do të garojë në koalicion me Nismen Socialdemokrate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat