LDK mblidhet nesër në orën 14:00, mandatari për kryeministër e koalicioni me VV’në dy temat e nxehta - Bota Sot
LDK mblidhet nesër në orën 14:00, mandatari për kryeministër e koalicioni me VV’në dy temat e nxehta

Aktuale

LDK mblidhet nesër në orën 14:00, mandatari për kryeministër e koalicioni me VV’në dy temat e nxehta

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 23:05
Isa Mustafa

Caktimi i mandatarit për kryeministër dhe koalicioni i mundshëm me Lëvizjen Vetëvendosje do të jenë dy temat e nxehta të cilat do të diskutohen në mbledhjen e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Kjo mbledhje sipas burimeve të sigurta brenda LDK’së do të nisë të hënën në orën 14:00, dhe do të mbahet në selinë qendrore të partisë.

Ky takim i strukturave të LDK’së vjen një ditë pas mbledhjes së parë të Kryesisë së LDK’së qe u mbajt të shtunën, e në të cilën nuk morën pjesë kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri dhe ai i Podujevës, Agim Veliu.

Haziri e Veliu thuhet të jenë hidhëruar me faktin se partia ka vendosur që të nominojë Vjosa Osmanin si kandidate për kryeministre.

Ndërkohë mbetet të shihet nëse do të marrin pjesë në mbledhjen e nesërme të Kryesisë së partisë.

Sondazh: Votoni për LDK-në ose Vetëvendosjen

KLIKO KËTU PËR TË VOTUAR

Sondazh: Votoni për LDK-në ose Vetëvendosjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...