Këta janë kandidatët e LDK-së për deputet nga Klina - Bota Sot
Këta janë kandidatët e LDK-së për deputet nga Klina

Aktuale

Këta janë kandidatët e LDK-së për deputet nga Klina

Më: 1 shtator 2019 Në ora: 15:52
Foto ilustrim

Pas Podujevës, edhe dega e LDK-së në Klinë ka vendosur se kush do të jenë kandidatët për deputetë nga kjo komunë.

Sipas informacioneve, priten të jenë Mirjeta Kalludra dhe Isuf Berisha.

Në legjislaturën e fundit, Kalludra ishte pjesë e Kuvendit të Kosovës.

Gjatë ditës së sotshme, edhe Podujeva ka vendosur për kandidatët që do të jenë pjesë e listës për deputet nga kjo komunë. Në javën e ardhshme pritet që edhe komunat tjera të vendosin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...