Geci: Këto janë premtimet e LDK-së

Aktuale

Geci: Këto janë premtimet e LDK-së

Nga: D.RR Më: 7 shtator 2019 Në ora: 18:19
Vëllezërit Geci

Nebih Geci, vëllai i Gani Gecit ka shkruar në Facebook për premtimet e LDK-së, përcjellë “Bota sot”.

Ai ka renditur disa premtimet, e ndër to është edhe zbardhja e vrasjeve të pasluftës.

Postimi i plotë:

LDK dhe premtimet e saj jane:
Ruajtja e sovranitetit dhe integritetit territorial te vendit ne baze te kushtetutes se Republikes se Kosoves.
Lufta e krimit te organizuar dhe korrupsionit.
Vrasjet e pasluftes.
Nepotizmi.
Rregullimi i sistemit prokurorial.
Rregullimi i sistemit gjyqesor.
Rregullimi i sistemit arsimor.
Rregullimi i sistemit shendetesor.
Rregullimi i sistemit ekonomik, dhe e fundit dhe shume e rendesishme si premtim i ketij subjekti eshte kualicioni me PDK ne asnje menyre nuk do ndodh.
Te gjitha keto premtime te dhena nga LDK dhe vendimmarresit e saj, jane frymezuese per Kosoven.
Ne qytetaret e Kosoves perkrahes te fuqishem qe nga themelimi dhe deri me sot, jemi duke i percjellur me vemendje te shtuar secilin veq e veq.
Protagonistet e ketij subjekti te cilet flasin me bindje qe do ti luftojn keto dukuri shkaterruese te Kosoves ku me nje fjale i quajn KAPJE E SHTETIT, ku ne pajtohemi plotesisht me termin tuaj.
Nese LDK nuk i mban premtimet e dhena dhe nuk funksionon ne baze te platformes dhe planprogramit, te cilin e posedon si parti e djathet dhe si parti e mirefillt e sistemeve perendimore, ku jeta e qytetarit eshte prioritet atehere oponentet vendimmarres do te ballafaqohen fort me ne. Ne qe jemi ne teren nate dhe dite per ta bindur elektoratin qe te i bashkangjiten programit te LDK-se, te cilin ju vendimmarresit e keni perpiluar.
Ne qytetareve nuk ju themi diqka tjeter perveç atyre premtimeve te juaja, ku shumica nga qytetaret nuk e kane besimin tek ju, por tek ne qe i therrasim te behen pjese e programit te cilin ju na e keni shpalosur.
Edhe nje here nese LDK i tejkalon permasat e interesit nacional dhe bije ndesh me interesat e qytetareve ne raport me vijat e premtuara do te ballafaqoheni me ne qe jemi duke punuar 24 ore ne teren.
Qytetari thote:
Vota jone shkon ne LDK per ju, jo per udheheqesit e ketij subjekti.
Pyetja jone:
Pse jo per udheheqesit?
Qytetari thote:
I kemi perjetuar premtimet e tyre.
Pra mbane ne mend qe nje dite ne nuk do e zhgenjejme asnjerin nga qytetaret por pergjegjesia bije mbi ju vendimmarresit.
Jemi me lidhjen dhe punojm per lidhjen pa kursyer asgje.
Jemi me Vjosen per te cilen kemi respektin e plote.
Per Kosoven e çkapur nga krimi, dhe korrupsioni. Pra te kene kujdes perfaqesuesit e LDK-se. Ju pershendesin aktivistet e palodheshem dhe te pakursyer dite e nate te LDK-se, per Kosoven tone sovrane ne BE, ne NATO, ku na e la trashegimi i madhi dhe i pavdekshmi presidenti Rugova.
Ne perkrahesit e te djathetes nuk kemi pergjegjesi per subjektet e tjera, por lusim perkrahesit e atyre subjekteve te veprojn njejte si ne per Kosoven tone te perbashket.
Zoti e bekoft Kosoven, zoti i bekoft shqipetaret, dhe miqet tane.
Na prifte e mbara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat