Ngjarjet e sotme në Kosovë - Bota Sot
Ngjarjet e sotme në Kosovë

Aktuale

Ngjarjet e sotme në Kosovë

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 06:58
Ilustrim

- Instituti i Mjekësisë Ligjore, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës dhe EULEX-in organizojnë tryezën e rrumbullakët për të shënuar fillimin e fushatës në lidhje me ruajtjen e provave biologjike në rastet e dhunës seksuale. (Emerald Hotel, ora 8:45)

- Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës, Rexhep Hoti, do të vizitojë Komunën e Obiliqit ku do të takoj kryetarin e kësaj komune për të diskutuar rreth pergaditjes së Garës Nacionale të Sportit që do të filloj nga muaji shtator. (Objekti i komunës së komunën e Obiliqit, ora 9:30)   

- Perry Ellis International Inc organizon ceremoninë e inaugurimit të dyqanit të parë në Kosovë me brendet e mëdha amerikane Perry Ellis, An Original Penguin by Munsingwear dhe Perry Ellis America. (Kompleksi, tregtar Qafa, rruga e UÇK-së ngjitur me Emporium, ora 12:00) 

- Galeria Kombëtare e Kosovës organizon bisedë me artistat, pjesëtarë të Kolektivit Slloven IRWIN , Miran Mohar dhe Andrej Savski. (Kino Armata, ora 19:00) 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...