Kryetari i Partive Popullore Evropiane: Vjosa Osmani, kryeministre e Kosovës - Bota Sot
Kryetari i Partive Popullore Evropiane: Vjosa Osmani, kryeministre e Kosovës

Aktuale

Kryetari i Partive Popullore Evropiane: Vjosa Osmani, kryeministre e Kosovës

Nga: A.Zh Më: 9 shtator 2019 Në ora: 10:11
Vjosa Osmani ka marrë mbështetje të fuqishme nga Joseph Daul

Kandidatja e Lidhjes Demokratike e Kosovës për kryeministre të Kosovës Vjosa Osmani, ka marrë mbështetje të fuqishme nga Joseph Daul, kryetar i Partive Popullore Evropiane, anëtare e së cilës është edhe LDK-ja.

Lajmin e ka bërë të ditur vet kjo parti, përmes një komunikate për media, sipas së cilës, Daul ka thënë se beson që Osmani do të jetë kryeministre e ardhshme, përcjell Bota sot.

Daul ka përgëzuar LDK-në për zgjedhjen e shkëlqyeshme.

Komunikata e plotë e LDK-së:

Joseph Daul: Besoj se Vjosa Osmani, kandidate e LDK-së, do të jetë kryeministre e ardhshme, prandaj ju përgëzoj për këtë zgjedhje të shkëlqyeshme

Kryetari Mustafa, pranoj një letër urimi nga Joseph Daul, kryetar i Partive Popullore Evropiane, anëtare e së cilës është edhe Lidhja Demokratike e Kosovës.

Duke i uruar rizgjedhjen e z. Isa Mustafa në krye të LDK-së, Presidenti Daul, ndër të tjera thekson se “Rizgjedhja juaj në pozitën, të cilën e keni mbajtur nga viti 2010 është dëshmi e stabilitetit dhe besimit nga delegatët e partisë nën udhëheqjen tuaj. Është po ashtu testim i besimit që ata kanë në ju për ta drejtuar partinë tuaj në një periudhë vendimtare. Zgjedhjet e ardhshme parlamentare do të jenë mundësi për LDK-në që edhe një herë të qeverisë me vendin. Besoj se Vjosa Osmani, kandidate e LDK-së, do të jetë kryeministre e ardhshme, prandaj ju përgëzoj për këtë zgjedhje të shkëlqyeshme”.

Presidenti Daul vlerëson se këto zgjedhje do të jenë tepër të rëndësishme për të ardhmen e vendit, për ndërtimin e marrëdhënieve të mira me fqinjët, relacionet me Serbinë, përmirësimin e stabilitetit politik dhe të sigurisë si dhe rritjen ekonomike, njëkohësisht duke shprehur besimin e plotë se LDK-ja do të punojë në këto objektiva të ardhshme si vlera të përbashkëta të familjes sonë politike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...