Profesori ndërkombëtar: Fetah Rudi është përfaqësuesi i 200 anëtarëve të LDK-se që u vranë në prita e kurtha - Bota Sot
Profesori ndërkombëtar: Fetah Rudi është përfaqësuesi i 200 anëtarëve të LDK-se që u vranë në prita e kurtha

Aktuale

Profesori ndërkombëtar: Fetah Rudi është përfaqësuesi i 200 anëtarëve të LDK-se që u vranë në prita e kurtha

Nga: N.H Më: 9 shtator 2019 Në ora: 17:49
Fetah Rudi

Profesori ndërkombëtar, Enver Bytyçi përmes një postimi në Facebook ka thënë se kanidati i LDK-së për deputet, Fetah Rudi, është përfaqësuesi tipik i atyre 200 anëtarëve të LDK-së dhe simpatizantëve të Ibrahim Rugovës, të cilët u vranë në kurthe e prita me urdhër të disa politikanëve të njohur të Kosovës.

Sipas Bytyçit, Fetah Rudi do të shihet në sallën e parlamentit të Kosovës si Stojber në Gjermani.

“Fetah Rudi do të shihet në sallën e parlamentit të Kosovës si Stojber në Gjermani. Projektojeni Fetah Rudin edhe si kryetar parlamenti, me qëllim që të bëhet homolog i Stojberit gjerman”, shkruan ai mes tjerave.

Ja shkrimi i tij:

Fetah Rudi është përfaqësuesi tipik i atyre 200 anëtarëve të LDK-së dhe simpatizantëve të Ibrahim Rugovës, të cilët u vranë në kurthe e prita me urdhër të disa politikanëve të njohur të Kosovës.

Jo vetëm për këtë arsye ai duhet votuar nga çdo zgjedhës i Kosovës. Votat për Fetah Rudin duhet të njihen si vota për personalitetin e tij të spikatur, e njëkohësisht si vota ndëshkimi për ideatorët dhe ekzekutorët e krimeve politike në Kosovë.

Nëse drejtësia e kapur në Kosovë fle gjumë, nëse drejtësia e Gjykatës Speciale bën kalkulime politike dhe nuk vepron, atëherë janë qytetarët e Kosovës ata që duhet të reagojnë.

Vota për Vjosa Osmanin, vota për Fetah Rudin në numërin 95 dhe për deputetët meritorë të LDK-së dhe partive tjera politike është votë kundër dhunës, është votë për shtetësinë dhe lirinë e Kosovës.

Fetah Rudi do të shihet në sallën e parlamentit të Kosovës si Stojber në Gjermani. Projektojeni Fetah Rudin edhe si kryetar parlamenti, me qëllim që të bëhet homolog i Stojberit gjerman!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat