Haradinaj: Nëse Trump thotë hiqe taksën, atëherë le të hiqet - Bota Sot
Haradinaj: Nëse Trump thotë hiqe taksën, atëherë le të hiqet

Aktuale

Haradinaj: Nëse Trump thotë hiqe taksën, atëherë le të hiqet

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 21:00
Ramush Haradinaj

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ndërsa ka folur për taksën ndaj Serbisë, ka thënë se ajo nuk guxon të hiqet pa njohje nga Serbia.

“Po ngutën me heq taksën dhe do të mbesin pa asgjë në dorë. Le ta heqin taksën nëse thotë Trump OK. Krejt bota po thotë duhet me dhanë diçka për njohje. Siç ka kishte thënë edhe ish-presidenti Bush: enough is enough (mjaftë është mjaftë). Nëse presidenti Trump na garanton se Serbia nuk kërkon asgjë në shkëmbim të njohjes, atëherë do të pranoj ta heq taksën”, ka deklaruar Haradinaj në KTVwe

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...