Arben Gashi: AAK-në e shohim si opsion, por asnjëherë PDK-në - Bota Sot
Arben Gashi: AAK-në e shohim si opsion, por asnjëherë PDK-në

Aktuale

Arben Gashi: AAK-në e shohim si opsion, por asnjëherë PDK-në

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 23:59
Arben Gashi

Kandidati për deputet nga radhët e LDK’së, Arben Gashi, i ftuar në emisionin DPT te Fidani ka thënë se në rast të ndonjë bllokade, si opsion e shohim AAK’në, por asnjëherë PDK’në. Ndërsa me Vetëvendosjen, Gashi tha nuk ka ndonjë marrëveshje të shkruar por vetëm një mirëkuptim për qeverinë e ardhshme.

“Unë mendoj se është edhe frymë e përgjithshme e LDK’së, se nëse ndodh ndonjë bllokadë, ne do ta mendojmë si opsion AAK’në, por asnjëherë PDK’në”, është shprehur Arben Gashi.

Megjithatë ai nuk harroi t’ia përmend AAK’ë disa skandale sipas tij.

“Qëllimi i LDK’së nuk është bashkëpunimi me PDK’në. Partitë që kanë qeverisur duhet të shkojnë në opozitë, këtu përfshihet PDK’ja dhe AAK’ja Ne konsiderojmë që AAK ka qeverisë keq, dhe nuk ka qenë e aftë të drejtojë qeverinë. Bëhet fjalë për skandale të ndryshme, pozicioni i Kosovës dhe raportet e kqia ndaj bashkësisë ndërkombëtare” , ka thënë Arben Gashi.

Ndërsa për VV’në Gashi tha se nuk ka ndonjë marrëveshje të shkruar, por një mirëkuptim për ta formuar qeverinë e përbashkët.

“Nuk ka marrëveshje me VV’në, por një mirëkuptim, me të cilën ndodh që mund ta formojmë një qeveri të përbashkët. Nuk ka një marrëveshje të shkruar”, shtoi Gashi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...