Vdes një aktivist i PDK-së

Aktuale

Vdes një aktivist i PDK-së

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 08:04
Ilustrim

Partisë Demokratike të Kosovës ia ka vdekur një aktivist nga Fushë Kosova.

Me këtë rast kreu i kësaj partie, Kadri Veeli, ka ngushëlluar familjen e të ndjerit, ndërsa e ka quajtur të përkushtuar aktivistin.

“Me dhimbje mora lajmin për ndarjen nga jeta të Isa Breznicës, atdhetarit të dalluar, aktivistit të përkushtuar dhe anëtarit të Kryesisë në Degën e PDK-së në Fushë Kosovë. Do ta kujtojmë gjithmonë me respekt e mirënjohje për kontributin e tij të dalluar qytetar për PDK-në dhe vendin. Ngushëllime familjes, miqve dhe gjithë atyre që patën mundësinë dhe nderin ta njohin Isën!”, ka shkruar Veseli në Facebook.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat