Vjosa Osmani: LDK-ja do ta kthejë në shpresë për jetësimin e shtetit - Bota Sot
Vjosa Osmani: LDK-ja do ta kthejë në shpresë për jetësimin e shtetit

Aktuale

Vjosa Osmani: LDK-ja do ta kthejë në shpresë për jetësimin e shtetit

Nga: N.H Më: 10 shtator 2019 Në ora: 18:38
Vjosa Osmani

Kandidatja për kryeministre të vendit nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në rrjetin social Facebook, ka treguar se e ka vizituar Komunën e Klinës.

Ajo thotë se Klina, në momentet më vendimtare, në vitet e mobilizimit të madh të viteve '90, ka ditur të rreshtohet pas presidentit historik, dr. Rugovës.

Ja shkrimi i saj:

Sot në Klinë: Besimin qytetar, LDK-ja do ta kthejë në shpresë për jetësimin e shtetit

Kam ardhur në Klinë e lumtur ta shohë bashkëveprimin mes demokracisë qytetare, të përfaqësuar nga LDK-ja dhe kristiandemokracisë, të përfaqësuar nga PSHDK-ja. Demokristianët janë rikthyer natyrshëm në LDK - adresën e vetme të besimit të qytetarëve të Kosovës. Këtë besim qytetar LDK synon ta kthejë në besim për jetësim të shtetit tonë.

Klina, në momentet më vendimtare, në vitet e mobilizimit të madh të viteve '90, ka ditur të rreshtohet pas presidentit historik, dr. Rugovës. Sot, si në vitet '90, na duhet rimobilizim nacional për ta rimëkëmbur shtetin e Kosovës. Pas 20 vjetësh zvarritjeje e keqpërdorimesh, ka ardhur koha që me guxim intelektual e besim në bashkëveprimin me qytetarët, republikën t'ua kthejmë qytetarëve, atyre që nuk rreshtën së besuari në projektin tonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...