Ministri Shala nuk i shfrytëzon resurset shtetërore për fushatë - Bota Sot
Ministri Shala nuk i shfrytëzon resurset shtetërore për fushatë

Aktuale

Ministri Shala nuk i shfrytëzon resurset shtetërore për fushatë

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 16:14
Endrit Shala

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, që nga koha kur kryeministri i Kosovës ka dhënë dorëheqje nuk është duke i shfrytëzuar më benificionet shtetrore qw ja siguron pozita e ministrit.

Shala është duke u shërbyer me veturën e tij private, ndërsa atë të ministrisë, e ka lënë në parking duke mos krijuar shpenzime për shtetin.

Media ka siguruar fotografi të veturës së ministrit, që është duke qëndruar e parkuar që nga dita kur kryeministri dha dorëheqje.

Ministri është vozitur me një audi Q7, që tash e disa javë është duke qëndruar në parking e pa lëvizur.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat