Haradinaj uron besmitarët për ditën e Ashureve - Bota Sot
Haradinaj uron besmitarët për ditën e Ashureve

Aktuale

Haradinaj uron besmitarët për ditën e Ashureve

Nga: A.SH Më: 11 shtator 2019 Në ora: 16:57
Ramush Haradinaj

Kryeministri në dertyrë, Ramush Haradinaj, ka uruar të gjithë besimtarët e Bashkësisë së Tarikateve të Kosovës, për Ditën e Ashureve.

Kjo ditë simbolizon paqen dhe porosia e kësaj dite na nxitë të qëndrojmë të bashkuar, shkruan Haradinaj në Facebook.

Postimi

Të gjithë besimtarëve të Bashkësisë së Tarikateve të Kosovës, iu uroj Ditën e Ashures, që simbolizon sakrifikicën për paqe. Porosia e kësaj dite na nxitë të qëndrojmë të bashkuar për ta ruajtur frymën e besimit në vlerat kulmore.

RH

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat