Haki Abazi ia kthen Molliqajt: Populli e njeh babanë tim e tëndin, ai e jep verdiktin - Bota Sot
Haki Abazi ia kthen Molliqajt: Populli e njeh babanë tim e tëndin, ai e jep verdiktin

Aktuale

Haki Abazi ia kthen Molliqajt: Populli e njeh babanë tim e tëndin, ai e jep verdiktin

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 21:19
Abazi, Molliqaj

Kandidati i Vetëvendosjes për deputet, Haki Abazi, i është përgjigjur akuzave që kandidati i kolaicionit PSD – AAK.

Molliqaj e akuzoi Abazin se është ‘servil dhe profiter’, duke ia përmendur edhe familjen.

Përfaqësuesi i VV’së thotë se Molliqaj ka synim vetëm ta sulmojë partinë e tij dhe se kjo i ka kaluar deri në urrejtje.  

“Ky njeri për ato akuza duhet me u përgjigjë. Po më duhet me ia rikujtu Dardanit që populli në fund e jep verdiktin. Ata e njohin edhe babin tim edhe tëndin. Krejt çka është i interesuar Dardani është ta sulmojë Vetëvendosjen. Kjo është një mendësi e ulët që shkon deri në urrejtje”, ka thënë Abazi në Pressing.

Tutje ai ka kritikuar edhe PDK’në dhe sloganin e saj për ta luftuar krimin dhe korrupsionin.

VV është i vetmi subjekt që hynë me duar të pastra në këto zgjedhje. Është qesharake me e dëgju dikë nga PDK’ja që thotë kemi me luftu krimin dhe korrupsionin”, është shprehur Abazi. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...