Izmaku: Kadri Veseli e ka përnjëmend luftën kundër korrupsionit - Bota Sot
Izmaku: Kadri Veseli e ka përnjëmend luftën kundër korrupsionit

Aktuale

Izmaku: Kadri Veseli e ka përnjëmend luftën kundër korrupsionit

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 18:36
Xhevahire Izmaku

Ish deputetja e PDK’së, Xhevahire Izmaku, ka folur për paktin kundër korrupsionit.

Izmaku ka thënë se Kadri Veseli do ta luftojë korrupsionin.

“Gjithmonë PDK e ka pasur përnjëmend. Si luftën kundër Serbisë, por edhe gjitha proceset e tjera. Lufta kundër korrupsionit, është prioritet i PDK-së. Korrupsioni është një lloj kanceri në shoqërinë kosovare. Duke parë veprimet e Kadri Veselit, i cili ka larguar personat me aktakuza nga lista, nuk ka qenë e lehte. Kjo tregon që kryetari Veseli, e ka seriozisht luftimin e korrupsionit.”, ka thënë ajo në Frontal.

Ajo ka thënë se luftën kundër korrupsionit, i pari i PDK’së, Kadri Veseli e ka filluar para fushatës me largimin e personave me aktakuza.

“Veprime e para të Veselit kanë qenë para fushatës poltike, ka larguar personat nga lista dhe kjo nuk është e lehtë, pas marrjes së Qeverisë do të dihen hapat konkret, ku do të krijohet byro dhe do të udhëhiqet nga persona kredibil”, ka thënë ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...