Haradinaj: Duhet ta fitojmë luftën për vende të reja të punës dhe zhvillim ekonomik - Bota Sot
Haradinaj: Duhet ta fitojmë luftën për vende të reja të punës dhe zhvillim ekonomik

Aktuale

Haradinaj: Duhet ta fitojmë luftën për vende të reja të punës dhe zhvillim ekonomik

Më: 13 shtator 2019 Në ora: 20:39
Ramush Haradinaj

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, para qytetarëve të Hajvalisë ka thënë se koalicioni AAK-PSD ka plan që në qeverisjen e ardhshme të punojë për zhvillimin ekonomik.

“Pasi të jenë kryer disa punë të rëndësishme të brendshme si ndalja e ndarjes, rregullimi i sektorit publik, Trepça, taksa 100%, ushtria, tash duhet fokusuar në zhvillim ekonomik dhe krijim të vendeve të reja të punës”.

“Kur e vendosim 100 për qind, atëherë në kohën tjetër ne e fillojmë luftën që duhet ta fitojmë. Luftën për vende të reja të punës dhe zhvillim ekonomik”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...