Presidenti Thaçi darkon me kryeministrin japonez, Abe Shinzo – Bien dakord për diçka - Bota Sot
Presidenti Thaçi darkon me kryeministrin japonez, Abe Shinzo – Bien dakord për diçka

Aktuale

Presidenti Thaçi darkon me kryeministrin japonez, Abe Shinzo – Bien dakord për diçka

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 09:20
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në Japoni ka darkuar me kryeministrin japonez, Abe Shinzo.

Në një postim që e ka bërë në Twitter, presidenti Thaçi shkruan se ky samit ishte prodhues.

Tutje, ai shtoi se kanë rënë dakord që të zgjerojnë bashkëpunimin në fusha të  reja mes dy shteteve.

Për më shumë lexojeni postimin e plotë të Hashim Thaçi:   

Samiti prodhues dhe darka me kryeministrin Abe Shinzo. Ne ramë dakord për mbështetje të ndërsjellë, bashkëpunim më të madh dypalësh në forume ndërkombëtare, duke përfshirë zgjerimin e bashkëpunimit në fusha të reja midis Kosovës dhe Japonisë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...