Profesori i Parisit jep parashikimin, ja çka do të ndodhë më 6 tetor në Kosovë - Bota Sot
Profesori i Parisit jep parashikimin, ja çka do të ndodhë më 6 tetor në Kosovë

Aktuale

Profesori i Parisit jep parashikimin, ja çka do të ndodhë më 6 tetor në Kosovë

Nga: A.ZH Më: 14 shtator 2019 Në ora: 14:30
Nezir Kraki

Nezir Kraki, ligjërues dhe profesor në Universitetin e Parisit, ka dhënë një parashikim të tij për zgjedhjet nacionale që do të mbahen më 6 tetor në Kosovë.

Ai ndër të tjerash, ka thënë më 6 tetor “shumë argatë të bandave do të pendohen” dhe se shumë njerëz “do të ndërrojnë sërish parti politike”, përcjell Bota sot.

Kraki këto i ka quajtur normale, teksa ka theksuar se në këtë datë, fituese duhet të dalë Kosova.

Reagimi i plotë i Krakit:

Me 6 tetor 2019

- shume karriera do mbyllen

- shume numra telefoni do harrohen

- shume analistë do zhgënjehen

- shumë figura televizove do kthehen në shikues anonimë

- shume argatë të bandave do pendohen

- shume llogari do prishen

- shume faqe e profile ne facebook do mbesin pa frymë

- shume dashni fiktive do avullohen

- shume njerëz do ndrrojne perseri parti e miq

- shume te tjere do zbresin ne realitet

- shume komente do fshihen

- shume llajka do terhiqen

- shume ‘unfolloë’ do ndodhin
- ...

Krejt këto janë vaki normale. Mos i merrni ngat zemres.

Ne fund, Kosova duhet te dale fituese.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...