A mund ta besoni këtë: Mbi 13 mijë euro është vlera e një vote në Kosovë - Bota Sot
A mund ta besoni këtë: Mbi 13 mijë euro është vlera e një vote në Kosovë

Aktuale

A mund ta besoni këtë: Mbi 13 mijë euro është vlera e një vote në Kosovë

Nga: N.Sh Më: 14 shtator 2019 Në ora: 15:14
Ilustrim

I sapo aderuari në Lëvizjen Vetëvendosje, ekonomisti Hekuran Murati, thotë se vlera e një vote në Kosovë është hiç më pak se 13,506 euro.

Ndoshta duket e pabesueshme kjo, mirëpo sipas Muratit, janë rreth 770 mijë vota që do të vendosin se kush do të menaxhojë me 10.4 miliardë euro në mandatin e ardhshëm.

Më poshtë lexojeni shkrimin e Hekuran Muratit në Facebook:

Sa vlen një votë?

Vlera e një vote të vetme është hiç më pak se 13,506 euro.

Secila votë e jona, e përcakton se kujt do t’i ipet përgjegjësia për të menaxhuar me buxhetin e shtetit dhe ndërmarrjet publike për 4 vitet e ardhshme.

Rreth 770 mijë vota e vendosin se kush do të menaxhojë me 10.4 miliardë euro në mandatin e ardhshëm.

Të tjerët kërkojnë që t’ua shisni votën për 20 euro, sepse diferencën duan ta vjedhin për vete.

Lëvizja Vetëvendosje e kërkon votën tuaj, ashtu që këto para të ri-shpërndahen tek ju - votuesit dhe taksapaguesit e këtij vendi.

Mbajeni në mend këtë gjë deri me 6 tetor!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...