Abrashi: Universiteti i Mitrovicës s’u akreditua për shkak të njerëzve të PDK’së - Bota Sot
Abrashi: Universiteti i Mitrovicës s’u akreditua për shkak të njerëzve të PDK’së

Aktuale

Abrashi: Universiteti i Mitrovicës s’u akreditua për shkak të njerëzve të PDK’së

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 21:27
Foto nga studio

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Gazmend Abrashi, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se Universiteti i Mitrovicës nuk është akreditu për shkak të njerëzve të PDK’së. Ai gjithashtu tha se aty ka shumë nepotizëm dhe jo profesionalizëm nga ana e stafit dhe studentëve.

“Universiteti i Mitrovicës – Isa Boletini nuk është akreditu për shkak të njerëzve të PDK’së, të cilët e përbejnë Universitetin e Mitrovicës, nga rektori e deri në fund të stafit”, është shprehur Abrashi.

Ai gjithashtu tha se në UM ka shumë nepotizëm dhe joprofesionalisëm.

 “Në Universitetin e Mitrovicës ka shumë nepotizëm dhe joprofesionalisëm nga ana e stafit dhe studentëve”, ka thënë Abrashi.

Ai përmendi disa nga skandalet e këtij universiteti.

“Keqpërdorimi i madh i fondeve për ndërtimin e objektit, notat jo meritore për studentë, janë vetëm disa nga skandalet e këtij universiteti”, tha Abrashi në Pressing të T7.

“Universtitetit po i jepet një vit kohë me i spastru këto dukuri negative”, shtoi Abrashi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...