Idrizi: Atyre që i punësojnë të rinjtë do t’ju ulen taksat - Bota Sot
Idrizi: Atyre që i punësojnë të rinjtë do t’ju ulen taksat

Aktuale

Idrizi: Atyre që i punësojnë të rinjtë do t’ju ulen taksat

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 22:36
Valdete Idrizi

Kandidatja për deputete nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Valdete Idrizi,  ka deklaruar se plani i partisë së saj për zhvillim ekonomik është fuqizimi i rolit të gruas dhe rinisë.

Ajo deklaroi se plani i tyre është i detajuar i cili është bërë nga ekspertë të fushave.

“Në pika shumë të detajuar ekspertët e kanë bërë (planin për zhvillim ekonomik)”, deklaroi Idrizi në T7.

Ajo tutje shtoi se brenga më e madhe e partisë së saj është ikja e rinisë nga vendi dhe se si të krijohen vende të reja të puëns për ta.

“Brenga më e madhe e PDK’së është ikja e rinisë” tha ajo duke shtuar se prioritet për ta është “krijimi i shanceve të barabarta duke investuar në planin e zhvillimit ekonomik dhe promovimin e turizmit”.

Idrizi gjithashtu deklaroi se do të ketë mbështetje për prodhuesit dhe bujqit madje do të ketë politika lehtësuese për ata që punësojnë të rinjtë.

“Mbështetje e prodhuesve e bujqve dhe politika lehtësuese për fuqizimin e gruas dhe të rinjve. Kush i punëson të rinjtë do t’u lehtësohen taksat, do të jenë më të ulëta” deklaroi ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...