Haradinaj tregon nëse do të ketë PAN 2! - Bota Sot
Haradinaj tregon nëse do të ketë PAN 2!

Aktuale

Haradinaj tregon nëse do të ketë PAN 2!

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 00:40
Liderët e partive poltike

Edhe pse së bashku me PDK dhe NISMA udhëheqën vendin për dy vite më radhe AAK nuk preferon të jetë në koalicion përsëri më këto parti.

Kështu ka thënë kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në emisionin N’Konak.

“Nuk jam i interesuar për një PAN-2. Ja kam dhanë mundësinë. Për këtë arsye kemi dal vetëm në zgjedhje, e falënderojmë edhe PSD për besimin që na ka jep por Aleanca ka dal vetë pa e ditë edhe që vjen edhe PSD-ja”, ka thënë Haradinaj.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovë në zgjedhjet e 6 tetorit është në koalicion më Partinë Social Demokratike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...