Profesori universitar i thotë Limajt: Trego drejt pse je kthyer nga Zvicra

Aktuale

Profesori universitar i thotë Limajt: Trego drejt pse je kthyer nga Zvicra

Nga: A.M. Më: 15 shtator 2019 Në ora: 10:08
Fatmir Limaj

Profesori universitar Dashnim Ismajli, i ka reaguar Fatmir Limajt, kandidat për kryeministër i koalicionit Nisma-AKR-PD, I cili ka folur për kthimin e tij në Kosovë nga Zvicra.

Ai përmes një postim në Facebook, ka thënë se Limaj është më mire të tregoj drejt pse është kthyer në Kosovë, pasi që ka shumë mërgimtarë të cilët kanë luftuar në Kosovë dhe të njejtën punë e bëjnë.

Postimi i plotë:

Mos t'ju rren menja se Limaj u kthy n'Kosovë për dashni që ka ma shumë se sa na tjertë për Kosovën, ashtë mirë më kallxu drejtë, thuj: "s'ma ka dasht puna": yha sa mergimtari (numër të madh njohë personalisht) ka qenë në luftë, e u kthy sërish në mërgim, prap trimat të njejtën punë bajnë ketu. A ty A, Xh, F, H; sociali ketu u njehë mirë, bilem në një rast "njanit" i pati dergu me post krejt dosjen deri në centa, se sa para ka marrë që nga vitet e 70 në Zvicër. Jo që kam najsen personale me ju, ama po na fyeni neve tjerve qe rrojmë nga djersa jonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat