Ja kush po i qëndron gjithnjë afër Vjosa Osmanit, kandidatja nga Drenica që pretendon të bëhet më e votuara në Kosovë - Bota Sot
Ja kush po i qëndron gjithnjë afër Vjosa Osmanit, kandidatja nga Drenica që pretendon të bëhet më e votuara në Kosovë

Aktuale

Ja kush po i qëndron gjithnjë afër Vjosa Osmanit, kandidatja nga Drenica që pretendon të bëhet më e votuara në Kosovë

Nga: N.H Më: 15 shtator 2019 Në ora: 16:30
Vjosa Osmani dhe Marigona Geci

Në parafushatën e LDK-së krah kandidates së kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmanit, po duket se në politiken e Kosovës po vjen edhe një zonjë tjetër me vendlindje nga Drenica, dhe e martuar në Viti, dhe bëhet fjalë për ligjëruesen e Universitetit të Prizrenit dhe Prishtinës, Marigona Geci, e cila po merr përkrahje nga të gjitha moshat.

Në sondazhet online, Marigona Geci gjithnjë është e para, për dallim nga të gjitha kundërshtarët e partive politike tjera.

Kujtojmë se vajza e Gani Gecit, Marigona, u votua nga Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së si kandidate për deputete në Kuvendin e Ardhshëm të Republikës së Kosovës.

Marigona Geci në Fakultetin Ekonomik u diplomua në gradën Bachelor me notë mesatare 9.77 në Universitetin e Prishtinës duke vazhduar më pas me studimet Master dhe duke arritur notën mesatare 9.50.

Njëkohësisht ka studiuar dhe diplomuar në Gjuhën dhe Letërsinë Angleze në fakultetin e Filologjisë
Gjithashtu ka mbarua vitin e parë në degën e Gjuhës dhe Letërsisë Gjermane pranë Universitetit të Prishtinës.

Në vitin 2016/2017 ka fituar bursë për studimet e doktoratës në kuadër të programit TEMPUS, i cili program është në bashkëpunim me Bashkimin Evropian i teri ne gjuhen Angleze dhe tani ka të përfunduara të gjitha provimet e doktoratës dhe është në pritje të mbrojtjes së disertacionit doktoraturës . Është njohëse e dy gjuhëve ndërkombëtare gjuhës angleze dhe gjuhës gjermane.

Ajo është ligjëruese e rregullt në Universitetin e Prizrenit “Ukshin Hoti” dhe Shefe e programit për Master dhe po ashtu punon me honorar në Universitetin e Prishtinës.

Është e martuar në Viti, me Milot Lalën (Kryetar i Forumit Rinor të LDK-së). Është banore e përhershme në komunën e Vitisë dhe është nënë e një vajze.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...