Ky është personi i tretë që vdiq në QKUK pas konfliktit të armatosur tek Lagjja e Spitalit - Bota Sot
Ky është personi i tretë që vdiq në QKUK pas konfliktit të armatosur tek Lagjja e Spitalit

Aktuale

Ky është personi i tretë që vdiq në QKUK pas konfliktit të armatosur tek Lagjja e Spitalit

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 16:46
Pamje nga vendi i ngjarjes

(E plotësuar) - Nga përleshja me armë që ndodhi javën e kaluar në Lagjen e Spitalit në Prishtinë, ka vdekur edhe personi i tretë.

Viktima është Gani Rafuna, i lindur në vitin 1943 kanë konfirmuar nga QKUK-ja.

Për këtë rast janë arrestuar  tre persona si të dyshuar ndërsa është raportuar që shkaku i konfliktit ka qenë një çështje pronësore.

Image

Vdes personi i tretë nga përleshja e armatosur në Lagjen e Spitalit

Ka vdekur edhe personi i tretë nga përleshja me armë që ndodhi javën e kaluar në Lagjen e Spitalit në Prishtinë.

Një person kishte vdekur në vend, e një tjetër në spital, ndërsa nga QKUK’ja konfirmojnë se ka vdekur edhe personi i tretë.

Viktima është Gani Rafuna, i lindur në vitin 1943, e lajmin e kanë konfirmuar edhe nga familja Rafuna.

Javën e kaluar në Lagjen e Spitalit nga një përleshje e armatosu mbeti një i vrarë dhe tre  të plagousur.

Për këtë rast janë arrestuar dy persona si të dyshuar. Është raportuar që shkaku i konfliktit ka qenë një cështje pronësore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...