LDK dënon aktin e vjedhjes së bustit së veprimtarit Smajl Hajdaraj - Bota Sot
LDK dënon aktin e vjedhjes së bustit së veprimtarit Smajl Hajdaraj

Aktuale

LDK dënon aktin e vjedhjes së bustit së veprimtarit Smajl Hajdaraj

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 20:09
Smajl Hajdari dhe presidenti Rugova

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) shpreh shqetësimin e thellë me rastin e vjedhjes së bustit të veprimtarit dhe ish-deputetit të LDK-së, Smajl Hajdaraj.

LDK-ja dënon ashpër këtë akt të shëmtuar dhe i bën thirrje institucioneve të Republikës së Kosovës të sjellin përgjegjësit para drejtësisë.

Policia e Kosovës në Pejë ka njoftuar së më 13 shtator është vjedhur busti i veprimtarit të LDK-së, Smajl Hajdarajt, në shkollën fillore në Pejë që mban emrin e tij.

“Ankuesi mashkull k-shqiptar ka raportuar se në shkollën fillore persona të panjohur kanë vjedhur bustin e dëshmorit Smajl Hajdaraj. Njësia përkatës policore është duke hetuar rastin”, thuhet në raport.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...