Pjesëtarë të familjes Jashari i bashkohen AKR-së - Bota Sot
Pjesëtarë të familjes Jashari i bashkohen AKR-së

Aktuale

Pjesëtarë të familjes Jashari i bashkohen AKR-së

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 20:49
AKR

Kreu i AKR-së Behgjet Pacolli ka bërë të ditur se kësaj partie i janë bashkuar disa figura të reja.

Përmes një postimi në Facebook, Pacolli tha se AKR-së sot ju bashkuan pjesëtarët e familjes Jashari nga Prekazi.

“Gjithmonë kënaqësi të jem në mesin e njërëzve që luftuan për lirinë e Kosovës. AKR-së sot ju bashkuan pjesëtarët e familjes Jashari nga Prekazi (të afërt të komandantit legjendar Adem Jashari).Bëhet fjalë për Avokatin e mirënjohur Z. Hasan Jashari, vëllain e tij Z. Dibran Jashari, udhëheqës i zyrës së punësimit në Skenderaj si dhe 15 veta tjerë, anëtar të familjeve të tyre. Me këtë rast të gjithë u pajisen me kartelat partiake të AKR-së. Me Aleancën Kosova e Re do ti japim vlerë lirisë!” ka shkruar ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat