Veseli: Korrupsioni ka dëmtuar marrëdhëniet e Kosovës me SHBA-në - Bota Sot
Veseli: Korrupsioni ka dëmtuar marrëdhëniet e Kosovës me SHBA-në

Aktuale

Veseli: Korrupsioni ka dëmtuar marrëdhëniet e Kosovës me SHBA-në

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 23:48
Kadri Veseli

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, njëherësh kryetari i kësaj partie, Kadri Veseli, sonte është takuar me aktivistë të shumtë të Tërstenikut, Llapushnikut dhe Nekocit, të cilët i ka falënderuar për mikpritjen dhe mbështetjen e zjarrtë që ata i japin PDK-së dhe vizionit të saj për të ardhmen e Kosovës.

Ai me këtë rast ka folur edhe rreth paktit të tij për luftën kundër korrupsionit dhe ndikimin e kësaj dukurie negative në raportet ndërmjet Kosovës dhe aleatëve të saj euroatlantikë.

“Korrupsioni, jo vetëm që ka penguar zhvillimin, por edhe ka dëmtuar marrëdhëniet tona me aleatët tanë, si SHBA-të dhe BE-në. Jam i bindur se plani ynë do të përmirësojë ekonominë tonë, do ta mbajë rininë tonë këtu dhe do të forcojë marrëdhëniet tona me SHBA-të dhe BE-në. Më shkruani nëse doni të dini më shumë për Planin Kundër Korrupsionit!”, shkruan Veseli në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...