Eksperti amerikan: Ja pse Serbia duhet ta njohë Kosovën - Bota Sot
Eksperti amerikan: Ja pse Serbia duhet ta njohë Kosovën

Aktuale

Eksperti amerikan: Ja pse Serbia duhet ta njohë Kosovën

Nga: A.Zh Më: 16 shtator 2019 Në ora: 12:06
Alon Ben-Meir

Profesori dhe eksperti amerikan për politikën dhe çështjet e Ballkanit në Universitetin e Nju Jorkut, Alon Ben-Meir, ka folur për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

Ai ka thënë se është në interesin e Serbisë që ta njohë Kosovën, përcjell Bota sot.

Sipas profesorit amerikan, të dyja vendet e dinë se si mund të punohet për të ardhmen e ndritshme.

“Sigurisht që është në interesin e Serbisë që ta njohë Kosovën. Të dy vendet e dinë se çfarë mund t'i çojë ata në të ardhmen e ndritshme. Kur do ta kuptojnë ato se është koha për t’u çliruar”, ka shkruar Alon Ben-Meir në një postim në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...