Albin Kurti: Sot jemi të paaftë për t’u bashkuar me Shqipërinë

Aktuale

Albin Kurti: Sot jemi të paaftë për t’u bashkuar me Shqipërinë

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 21:34
Albin Kurti

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur për idenë e bashkimit kombëtar me Kosovës dhe Shqipërisë.

Kurti ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se bashkimi mes dy shteteve është çështje komplekse.

“Kosova ka të drejtë t’i bashkohet Shqipërisë”, ka deklaruar Kurti.

“Sot jemi të paaftë për t’u bashkuar”, ka vlerësuar kryetari i VV’së.

“Kjo s’varet vetëm prej nesh, varet edhe prej Shqipërisë”, është shprehur ai.

Ai ka theksuar se si parti e konsiderojnë “primare mbijetesën e shtetit të Kosovës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat