Kurti: LDK-ja nuk bëri koalicion me ne nga frika prej PDK-së - Bota Sot
Kurti: LDK-ja nuk bëri koalicion me ne nga frika prej PDK-së

Aktuale

Kurti: LDK-ja nuk bëri koalicion me ne nga frika prej PDK-së

Më: 16 shtator 2019 Në ora: 22:41
Albin Kurti

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, ka thënë se dëshira e LDK’së që të vijnë me neve ngelej mbrapa nga frika e tyre prej PDK’së.

“LDK’ja nuk merrnin vesh kur thosha ta bëjmë koalicionin parazgjedhor”, deklaroi Kurti.

Derisa ai nuk fshehu optimizmin të shkonte para koalicioni LDK-VV, por sipas Kurtit, LDK’ja frikësohej nga PDK’ja për një koalicion parazgjedhor.

“Unë kisha optimizëm të shkonim para, por dëshira e tyre që të vijnë me neve, ngelej mbrapa nga frika e tyre prej PDK’së”, tha Kurti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...