Albin Kurti: Me qeverinë e Lëvizjes do të zhvillohet industria - Bota Sot
Albin Kurti: Me qeverinë e Lëvizjes do të zhvillohet industria

Aktuale

Albin Kurti: Me qeverinë e Lëvizjes do të zhvillohet industria

Nga: V.R Më: 17 shtator 2019 Në ora: 18:22
Vetëvendosje

I pari i Lëvizjes Albin Kurti, nëpërmjet një deklarate, ka thënë se industria nuk i përket të shkuarës.

Sipas tij, ajo është sektor i rëndësishem i ekonomisë në vendet e zhvilluara.

Kurti, përveç tjerash, ka thënë se me qeverinë e Lëvizjes do të zhvillohet sektori i përpunimit dhe industria e lehtë.

Postimi plotë:

Industria nuk i përket të shkuarës. Ajo është sektor i rëndësishëm i ekonomisë në vendet e zhvilluara. Me qeverinë e Lëvizjes do të zhvillohet sektori i përpunimit dhe industria e lehtë, si hap i rëndësishëm drejt rritjes së punësimit, rritjes së mirëqenies, dhe mëkëmbjes së ekonomisë sonë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...