Milaim Zeka: Po të fitoja 70 deputetë do i dorëzoja postin e kryeministrit Albinit - Bota Sot
Milaim Zeka: Po të fitoja 70 deputetë do i dorëzoja postin e kryeministrit Albinit

Aktuale

Milaim Zeka: Po të fitoja 70 deputetë do i dorëzoja postin e kryeministrit Albinit

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 23:14
Milaim Zeka

Kryetari i Partisë Euroatlantike, Milaim Zeka, është i ftuar në emisionin Pressing Zgjedhor në T7.

Zeka ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për zgjedhjet e ardhshme në vendin tonë. Ai e ka pranuar se gjasat që ai të zgjedhet si kryeministër, përkundër se është nominuar nga partia e tij, janë të vogla. Por ai ka thënë se edhe po të fitonte një shumicë nuk do e pranonte postin e kryeministrit.

“Edhe po të i fitoja 70 deputetë, përsëri postin e kryeministrit do i dorëzoja Albinit apo dikujt tjetër”, ka thënë Zeka.

“Këto do i bëja vetëm që të ecin proceset përpara. Mirëpo nuk do lëshoja pe në programin tim. Unë e kam refuzuar postin e ministrit vetëm që të jemë deputet. I kam thënë Kadri Veselit në një bisedë personale që ai nuk ka shanca të luftojë korrupsionin dhe nepotizmin.”

Më pas Zeka ka thënë edhe se vendit nuk i konvenon që të prishë marrëdhëniet me miqtë ndërkombëtar, më saktësisht me ShBA’në.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...