Haradinaj takoi ambasadorin amerikan, Philip Kosnett - Bota Sot
Haradinaj takoi ambasadorin amerikan, Philip Kosnett

Aktuale

Haradinaj takoi ambasadorin amerikan, Philip Kosnett

Më: 18 shtator 2019 Në ora: 18:18
Pamje nga takimi

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnett.

Kryeministri në detyrë, Haradinaj, dhe ambasadori amerikan Kosnett, kanë  diskutuar mbi zhvillimet e fundit politike në vend, me theks të veçantë, zgjedhjet e jashtëzakonshme të 6 Tetorit, proces ky për të cilin sipas kryeministrit në detyrë Haradinaj, Kosova ka treguar nivel të lartë të demokracisë.

“Ndër tjerash, kryeministri në detyrë, Haradinaj, ka falënderuar ambasadorin Kosnett për qëndrimin e tij konsistent, që Kosova t’u prijë përpara proceseve që çojnë në konsolidimin e brendshëm dhe të jashtëm të vendit.

Po ashtu, kryeministri në detyrë, Haradinaj, ka  shprehur mirënjohjen e posaçme për rolin jetik që ShBA-të kanë pasur për Kosovën, si aleat i fuqishëm i Kosovës”, njofton Zyra e kryeministrit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...