EULEX-i dhe Policia e Kosovës nderojnë Audrius Senaviciusin, i vrarë në detyrë - Bota Sot
EULEX-i dhe Policia e Kosovës nderojnë Audrius Senaviciusin, i vrarë në detyrë

Aktuale

EULEX-i dhe Policia e Kosovës nderojnë Audrius Senaviciusin, i vrarë në detyrë

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 15:31
EULEX-i dhe Policia e Kosovës nderojnë Audrius Senaviciusin, i vrarë në detyrë

Më 19 shtator 2013, zyrtari doganor i EULEX-it Audrius Šenavicius humbi jetën kur persona të panjohur shtënë me armë zjarri ndaj automjetit të tij në veri të Kosovës.

Sot, ushtruesi i detyrës së Shefit të EULEX-it, Bernd Thran, dhe një delegacion nga Policia e Kosovës i udhëhequr nga Drejtori i Përgjithshëm Rashit Qalaj, vizituan vendin ku u qëllua Audrius Šenavicius dhe bënë nderime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...