Kurti takohet me ambasadorin gjerman, ja çka biseduan - Bota Sot
Kurti takohet me ambasadorin gjerman, ja çka biseduan

Aktuale

Kurti takohet me ambasadorin gjerman, ja çka biseduan

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 21:31
Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt.

Kurti dhe Heldt kanë biseduar për zhvillimet e fundit politike dhe rëndësinë e mbarëvajtjes së procesit zgjedhor, njofton LVV.

“Bashkë me ambasadorin ndamë mendimin që qytetarët e Kosovës e meritojnë të kenë një proces të rregullt zgjedhor, demokratik e të lirë, me transparencën e nevojshme dhe me një fushatë zgjedhore të ndershme. Mbi zhvillimet e fundit politike, Kryetari Kurti i prezantoi ambasadorit Heldt prioritetet e VETËVENDOSJE!-s me theks në sundimin e ligjit që lufton krimin e korrupsionin dhe zhvillimin ekonomik që gjeneron vende pune”, thuhet në njoftimin në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...