Thaçi viziton Gardën Kombëtare në Iowa, takon pjesëtarët e FSK - Bota Sot
Thaçi viziton Gardën Kombëtare në Iowa, takon pjesëtarët e FSK

Aktuale

Thaçi viziton Gardën Kombëtare në Iowa, takon pjesëtarët e FSK

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 09:47
Thaçi viziton Gardën Kombëtare në Iowa

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar Gardën Kombëtare të shtetit Iowa, ku është pritur nga gjeneralmajori Benjamin Corell dhe ka takuar pjesëtarët e FSK-së që janë duke ndjekur trajnimet atje.

Presidenti Thaçi ka falënderuar gjeneralët dhe ushtarët e Gardës Kombëtare, të cilët në vazhdimësi kanë ndihmuar në ngritjen e profesionalizimit të ushtarëve dhe eprorëve të FSK-së.

“Jemi mirënjohës për përkrahjen e gjithanshme që i keni dhënë FSK-së”, u shpreh presidenti Thaçi.

Gjeneralmajori Corell, i cili e ka marrë postin para një muaji, u shpreh i kënaqur me bashkëpunimin me FSK-në.

Sipas një komunikate të Presidencës, Thaçi takoi edhe pjesëtarët e FSK-së që janë duke u trajnuar në Gardën Kombëtare të Iowa-s të cilët i përgëzoi për të arriturat e tyre profesionale.

“Jemi krenar me pjesëtarët e FSK-së kudo ku shërbejnë ata”, u shpreh presidenti Thaçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...