Petrit Bojaxhiu nga Sharri, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale - Bota Sot
Petrit Bojaxhiu nga Sharri, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Aktuale

Petrit Bojaxhiu nga Sharri, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 10:17
Petrit Bojaxhiu

Ish- ushtari UÇK-së nga Sharri, Petrit Bojaxhiu, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale.

Bojaxhiu, i cili është edhe kapiten në FSK, tha se do t’i përgjigjet ftesës.

“Do t’i përgjigjem pozitivisht ftesës dhe do t’i mbrojë vlerat e luftës së pastër të UÇK-së”, tha ai për Prizrenpress.

Ai, është ftuar që të paraqitet në gjykatë me datën 25.09.2019.

Ndërkaq, organizatat e dala të pasluftës në Sharr, kanë reaguar ndaj ftesës së Gjykatës Speciale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...